Jak przywrócić domyślne ustawienia w Google Chrome

Google Chrome umożliwia bardzo prostą zamianę wielu ustawień, ale niestety od wersji 10 i wszystkich późniejszych brakuje opcji przywracania domyślnych ustawień. Czasami taka opcja może być bardzo przydana, szczególnie wtedy, gdy zmienimy pewne ustawienia, które przeszkadzają w działaniu przeglądarki, a nie wiemy jak powrócić do ustawień poprzednich. Często też może być to niezbędne, gdy dodatkowo zainstaluje się jakiś toolbar, który za nic w świecie nie da się usunąć. W tym artykule chciałbym Ci pokazać, jak w prosty sposób przywrócić domyślne ustawienia w Google Chrome.

1. Wyłącz przeglądarkę Google Chrome.

2. Kliknij w logo Windows na pasku zadań, czyli Start –> Uruchom. Możesz także skorzystać ze skrótu klawiszowego klikając Win + R.

Uruchom3. W oknie uruchom wpisz lub skopiuj następująca lokalizacje: „%LOCALAPPDATA%\Google\Chrome\User Data„, po czym wciśnij Enter.

4. Otworzy się nowe okno, w którym znajduje się folder Default. Teraz, aby przywrócić domyślne ustawienia należy zmienić nazwę folderu Default na dowolnie inną nazwę np. „Default reset”.

folder default5. Przy ponownym uruchomieniu Google Chrome zostanie utworzony nowy folder Default i zostaną przywrócone domyślne ustawienia. Jeżeli wszystko działa prawidłowo możesz usunąć stary folder „Default reset”

Inni wyszukali ten artykuł wpisując:

  • jak przywrocic google chrome
  • jak przywrócić domyślne ustawienia chrome
  • przywroc gogle chrome
  • przywruć gogle
  • jak przywrócić ustawiena google

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *