Jak przywrócić zakładki w Firefox’ie

Czasami zdarza się, że z niewiadomych przyczyn utracimy swoje zakładki. Na szczęście Firefox umożliwia bardzo proste przywrócenie zakładek, ponieważ automatycznie tworzy kopie zapasowe zakładek z 10 poprzednich dni. Opisany tutaj sposób nie umożliwia odzyskania zakładek, jeśli system został wcześniej sformatowany.

W pierwszej kolejności przejdź do ustawień zakładek, możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy i najprostszy sposób to skorzystanie ze skrótu klawiszowego Ctrl + Shift + B.

Drugi sposób, kliknij w napis Firefox w lewym górnym rogu na pomarańczowym tle z menu wybierz Zakładki, a następnie Wyświetl wszystkie zakładki.

Ustawienia zakładek - Firefox

W otwartym oknie z górnego menu wybierz Importowanie i kopie zapasowe –> Przywróć, a następnie wybierz z którego dnia mają zostać przywrócone zakładki.

przywracanie zakładek - firefox

W zasadzie gotowe, ale czasami z różnych powodów nie wyświetlają się zakładki do przywrócenia, czyli po przejść do menu i wybraniu Przywróć pokaże się jedynie Wybierz plik, wtedy ręcznie musimy wybrać plik z backup’em zakładek. Plik ten znajduję się w następującej lokalizacji: „C:\Users\Nazwa Użytkownika\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\”,po przejściu do tej lokalizacji wybierz swój profil i przejdź do folderu bookmarkbackups. W miejscu Nazwa Użytkownika, wpisz swoją systemową nazwę użytkownika.

Warto na przyszłość zapisać plik z backup’em zakładek, a szczególnie wtedy, gdy w najbliższym czasie planujemy formatowanie systemu. Zabezpieczy nas to przed utratą zakładek. Mam nadzieję, że ten wpis wyjaśnił Ci, jak przywrócić zakładki w Firefox’ie.

Inni wyszukali ten artykuł wpisując:

  • jak przywrócić zakładki w firefox
  • jak odzyskać zakładki firefox
  • jak przywrócić zakładki firefox
  • przywracanie zakładek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *