Jak przywrócić zakładki w Google Chrome

Google Chrome, podobnie jak Firefox automatycznie tworzy backup naszych zakładek. Z tą różnicą, że w przeglądarce Mozilla Firefox mamy do dyspozycji 10 plików i każdy odpowiada za jeden dzień. Ogólnie rzecz biorąc, możemy przywrócić zakładki z 10 poprzednich dni. W przypadku Google Chrome jest to tylko jeden plik, w którym zapisany jest backup zakładek. Nie mniej jednak w tym wpisie chciałbym pokazać Ci, jak przywrócić zakładki w przeglądarce Google Chrome.
Skorzystaj ze skrótu klawiszowego Win + R lub kliknij w StartUruchom. W oknie uruchamianie wklej następującą lokalizację: „%LOCALAPPDATA%\Google\Chrome\User Data\Default” – kliknij Enter.

Uruchamianie - Google ChromePojawi się nowe okno, w którym należy znaleźć dwa pliki: Bookmarks i Bookmarks.bak.

Backup zakładek Google ChromeOdzyskać zakładki możemy na dwa sposoby. Pierwszy sposób, to skopiowanie pliku Bookmarks.bak na pulpitu i usunięcie rozszerzenia .bat, po czym należy go skopiować z powrotem do poprzedniej lokalizacji.

Drugi sposób otwórz plik Bookmarks.bak za pomocą np. notatnika, skopiuj całą jego zawartość, a następnie otwórz plik Bookmarks i wklej tam wszystko z pliku Bookmarks.bak

Oczywiście, sposób tutaj opisany nie gwarantuje w 100%, że uda się przywrócić utracone zakładki, ale spróbować zawsze można w moim przypadku za każdym razem udało się przywrócić zakładki w ten sposób.
Sprawdź również, jak przywrócić zakładki w Firefox’ie.

Inni wyszukali ten artykuł wpisując:

  • jak przywrócić zakładki w chrome
  • zniknal mi gogle chrom jak go przywrucic
  • czy da sie przywrocic zakladki z chrome
  • jak przywrocic gorny pasek chrome
  • odzyskaczakladki

1 komentarz do Jak przywrócić zakładki w Google Chrome

  1. Ja korzystam z mylinkmemory.com i tam składuje swoje zakładki z czego jestem bardzo zadowolona, bo już nie mam problemu z odzyskiwaniem zakładek po przeinstalowaniu systemu, ponieważ cały czas mam dostęp do wszystkich swoich zakładek on-line.

Dodaj komentarz