Jak przywrócić zakładki w Google Chrome

Google Chrome, podobnie jak Firefox automatycznie tworzy backup naszych zakładek. Z tą różnicą, że w przeglądarce Mozilla Firefox mamy do dyspozycji 10 plików i każdy odpowiada za jeden dzień. Ogólnie rzecz biorąc, możemy przywrócić zakładki z 10 poprzednich dni. W przypadku Google Chrome jest to tylko jeden plik, w którym zapisany jest backup zakładek. Nie mniej jednak w tym wpisie chciałbym pokazać Ci, jak przywrócić zakładki w przeglądarce Google Chrome.
Skorzystaj ze skrótu klawiszowego Win + R lub kliknij w StartUruchom. W oknie uruchamianie wklej następującą lokalizację: „%LOCALAPPDATA%\Google\Chrome\User Data\Default” – kliknij Enter.

Uruchamianie - Google ChromePojawi się nowe okno, w którym należy znaleźć dwa pliki: Bookmarks i Bookmarks.bak.

Backup zakładek Google ChromeOdzyskać zakładki możemy na dwa sposoby. Pierwszy sposób, to skopiowanie pliku Bookmarks.bak na pulpitu i usunięcie rozszerzenia .bat, po czym należy go skopiować z powrotem do poprzedniej lokalizacji.

Drugi sposób otwórz plik Bookmarks.bak za pomocą np. notatnika, skopiuj całą jego zawartość, a następnie otwórz plik Bookmarks i wklej tam wszystko z pliku Bookmarks.bak

Oczywiście, sposób tutaj opisany nie gwarantuje w 100%, że uda się przywrócić utracone zakładki, ale spróbować zawsze można w moim przypadku za każdym razem udało się przywrócić zakładki w ten sposób.
Sprawdź również, jak przywrócić zakładki w Firefox’ie.

Inni wyszukali ten artykuł wpisując:

  • zakladki w google
  • chrome przywrócenie zamknietych zakłade
  • jak przeslac zakladki z ie do chrome
  • jak przywrócić panel zakładek w google chrome
  • jak przywrócic ustawienia chrom zakładki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *