Jak ustawić Firefoxa jako domyślną przeglądarkę

Większość użytkowników aktualnie posiada zainstalowane więcej niż jedną przeglądarkę internetową na swoim komputerze. W takiej sytuacji należy ustawić naszą domyślną przeglądarkę, z której korzystamy najczęściej. Jeżeli po raz pierwszy uruchomiłeś daną przeglądarkę z pewnością pojawiła się opcja wybrania domyślnej przeglądarki, wtedy wystarczy zatwierdzić i po problemie.

Natomiast, jeżeli nie dokonałeś takiego wyboru, a zmieniłeś zdanie i chcesz korzystać z innej przeglądarki, która jest zainstalowana na Twoim komputerze, to musisz zmienić ustawienia ręcznie. Z tego artykułu dowiesz się , jak ustawić Firefoxa jako domyślną przeglądarkę.

Ustawienie domyślnej przeglądarki nie jest specjalnie trudne. Wykonaj poniższe czynności, aby to zrobić.

  • Przejdź do ustawień przeglądarki Firefox wybierając z menu Narzędzia –> Opcje lub klikając w napis Firefox na pomarańczowym tle (w lewym górnym rogu), a następnie Opcje –> Opcje.
  • Przełącz na zakładkę Zaawansowane (ostania zakładka z prawej strony).
  • Na samym dole powinny znajdować się ustawienia systemowe, które pozwalają ustawić Firefoxa jako domyślną przeglądarkę. Wystarczy kliknąć Ustaw program Firefox jako domyślną przeglądarkę.

Ustawienie Firefoxa jako domyślnej przeglądarki

  • Zaznacz również: Przy uruchamianiu sprawdzaj, czy Firefox jest domyślną przeglądarka. Wtedy nawet, jeżeli zmieniona zostanie domyślna przeglądarka z Firefoxa na inna, to podczas uruchomienia Firefoxa zawsze pojawiać się będzie informacja, czy ustawić Firefoxa, jako domyślną przeglądarkę.

Sprawdzanie ustawień domyślnej przeglądarki

Możesz przeczytać również, jak ustawić Google Chrome jako domyślną przeglądarkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *