Jak ustawić stronę startową

Z tego krótkiego poradnika dowiesz się, jak ustawić stronę startową w dwóch najpopularniejszych przeglądarkach internetowych. Zmiana strony startowej jest banalnie prosta, jednak wciąż wiele ludzi ma z tym problem i nie wiem, jak to zrobić. Poniżej znajdziesz sposób na zmianę strony startowej w Firefox’ie i Google Chrome.

Mozilla Firefox

Aby zmienić stronę startową w Firefox’ie, kliknij w pomarańczowy napis Firefox, przejdź do Opcji, z nowo rozwiniętej zakładki wybierz ponownie Opcje.

Mozilla Firefox - opcje

Jednak w przypadku, gdy mamy włączony góry pasek menu sprawa wygląda trochę inaczej, wtedy z tego paska menu wybieramy Narzędzia, a następnie Opcje.

Mozilla Firefox - opcje

W miejscu oznaczonym żółtym kolorem na poniższym screenie wpisz swoją stronę startową, aby zatwierdzić ustawienia, kliknij Ok lub wciśnij klawisz Enter.

Mozilla Firefox - strona startowa

 

Google Chrome

W pierwszej kolejności należy przejść do ustawień.

Google Chrome - ustawienia

Następnie należy zaznaczyć „Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron.”, po czym kliknąć Wybierz strony.

Mamy także możliwość włączenia stron, które były otwarte przed wyłączeniem przeglądarki, aby włączyć tą opcje zaznacz „Kontynuuj, gdzie skończyłem(am).”. Możliwe jest także otwarcie nowej karty po zaznaczeniu opcji „Otwórz stronę nowej karty”, po włączeniu tych ustawień wyświetli się nowa karta z najczęściej odwiedzanymi stronami.

Google Chrome - ustawienia1

Po kliknięciu w napis Wybierz strony pojawi się okienko, w którym wpisujemy stronę, którą chcemy ustawić na stronę startową.

Google Chrome - strona startowa

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu nikt nie będzie miał problemu z ustawieniem strony startowej w opisanych przeze mnie przeglądarkach.

Inni wyszukali ten artykuł wpisując:

  • yhs-ddc_bd
  • jak ustawić strone startową
  • jak ustawić stronę startową google
  • jak ustawić stronę startową w google chrome
  • Jak Ustawic Strona Startowa Google

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *