Jak usunąć Babylon Search Toolbar z Google Chrome

Jeżeli czytasz ten wpis, to prawdopodobnie zainstalowałeś nieświadomie bądź przypadkowo popularny toolbar Babylon Search, a jego usunięcie sprawia Ci problem. W tym artykule chciałbym pokazać, jak całkowicie usunąć Babylon Search Toolbar z Google Chrome.

Babylon Toolbar, to pasek narzędzi, który przejmuje kontrolę nad naszą przeglądarką bez naszej wiedzy. Sam Babybylon Toolbar jest narzędziem pozwalającym przetłumaczyć tekst w przeglądarce internetowej. Jednakże narzędzie, to nie jest lubiane przez użytkowników, ponieważ wprowadza zmiany w naszej przeglądarce, których byśmy nie chcieli. Babylon Toolbar nie jest wirusem, jednak jest to niechciane oprogramowanie.

Usunięcie z panelu sterownia

Usunięcie z panelu sterownia nie jest wystarczające, jednak w pierwszej kolejności usuń wszystko, co jest związane z Babylon. W moim przypadku jest to Babylon i Babylon Toolbar.

Babylon Toolbar - panel sterowania

Usunięcie paska narzędzi

Włącz przeglądarkę, a następnie przejdź do dodatków narzędzia → rozszerzenia lub w pasku adresu wpisz ten adres: chrome://extensions/. Kliknij w ikonę kosza, aby usunąć rozszerzenie.

Babylon Toolbar - rozszerzenia

Zmiana strony startowej

Kliknij w ikonę ustawień jest to ostatnia ikona obok paska adresu z prawej strony. Przejdź do ustawień. Znajdź podpunkt Po uruchomieniu, a następnie zaznacz Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i Wybierz strony. Teraz wystarczy usunąć wszystkie strony związane z Babylon. Dokładnie opisaną zmianę strony startowej w Google Chrome znajdziesz tutaj.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki

Zmianie może ulec także domyślna wyszukiwarka. Kliknij w pole paska adresu prawym przyciskiem myszki, a następnie wybierz Edytuj wyszukiwarki. Pojawi się okno Domyślne ustawienia wyszukiwania. Jeżeli znajduje się tam jakakolwiek strona związana z Babylon należy ją usunąć, wystarczy najechać kursorem myszki, a następnie kliknąć w krzyżyk po prawej stronie. Dokładnie opisaną zmianę domyślnej wyszukiwarki w Google Chrome znajdziesz tutaj.

Na sam koniec warto również przeskanować komputer programem AdwCleaner. Mam nadzieje, że to pomoże Ci pozbyć się całkowicie Babylon Search Toolbar, jeżeli nie wpisz w komentarzu poniżej z czym jeszcze dokładnie masz problem, a postaram się pomóc.

Inni wyszukali ten artykuł wpisując:

  • yhs-002
  • jak usunąć yahoo z chrome
  • jak usunac yahoo z google chrome
  • jak usunąc babylon search z google chrome
  • babylon search

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *