Jak usunąć historię przeglądanych stron w Firefoxie i Google Chrome

Przeglądarki internetowe przechowują wszystkie przeglądane strony. Może być, to bardzo pomocne, szczególnie gdy zapomnimy URL strony, którą przeglądaliśmy poprzednio i chcemy ponownie ją odwiedzić. Nie mniej jednak wiele osób nie chce pozostawiać za sobą żadnych śladów, aby nikt inny nie widział, jakie strony przeglądaliśmy, tym bardziej, jeśli z jednego komputera korzysta kilka osób. Z tego poradnika dowiesz się , jak usunąć historię przeglądanych stron w dwóch najpopularniejszych przeglądarkach internetowych Mozilla Firefox i Google Chrome.

 

Mozilla Firefox

W Firefoxie historię przeglądanych stron można usunąć na kilka sposób.

1. Jeżeli korzystasz z „nowego wyglądu” Firefoxa tzn. bez paska menu, kliknij w napis Firefox, który znajduję się w lewym górnym rogu na pomarańczowym tle, przejdź do zakładki Historia –> Wyczyść historię przeglądania.

jak usunąć historie w firefoxie
2. Drugi sposób jest dla osób, które preferują korzystanie z przeglądarki z włączonym paskiem menu. Jak włączyć lub wyłączyć pasek menu przeczytasz tutaj. Z górnego paska menu wybierz Narzędzia –> Wyczyść historię przeglądania.

jak usunąć historie w firefoxie
3. Trzeci i zarazem najprostszy sposób, to skorzystanie ze skrótu klawiszowego Ctrl + Shift + Del. We wszystkich opisanych sposobach pojawi się nowe okienko, w którym należy wybrać okres obejmujący usunięcie historii.

usuwanie historii Firefox

 

Google Chrome

Usunięcie historii w przeglądarce Google Chrome wygląda bardzo podobnie jak w Firefoxie. Możemy także skorzystać z tego samego skrótu klawiszowego Ctrl + Shift + Del, aby usunąć historię lub drugim sposobem, wystarczy przejść do ustawień, a następnie Narzędzie –> Wyczyść dane przeglądania.

Jak usunąć historię w Google Chrome

Mam nadzieję, że z tego wpisu dowiedziałeś się, jak usunąć historię przeglądanych stron w dwóch opisanych przeglądarkach.

Inni wyszukali ten artykuł wpisując:

  • jak usunac historie przegladarki w telefonie
  • jak usunac przegladane w google strony
  • jak usunac w telefonie liste zapisanych przegladanych stron google

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *