Jak włączyć tryb incognito w Google Chrome

Anonimowość  podczas przeglądania stron internetowych może mieć duże znaczenie z wielu powodów. Niektórzy obawiają się, że ich dane poufne mogą być pozostawione w plikach tymczasowych, takich jak pliki cookies. A niektórzy, po prostu nie chcą pozostawiać za sobą żadnych śladów, a w tym, między innymi historii przeglądanych stron.

Bez względu na to, dlaczego chciałbyś przeglądać strony internetowe bardziej prywatnie, a tym samym nie zostawiać po sobie żadnych śladów na komputerze, w typ wpisie chciałbym pokazać Ci, jak włączyć tryb incognito w Google Chrome.

Podczas przeglądania stron w trybie incognito żadne dane takie jak: ciasteczka, historia zapisanych stron, hasła i inne dane nie są zapisywane. Wszystko jest automatycznie usuwane. Tryb incognito możesz włączyć w bardzo prosty sposób.

Kliknij na ikonę klucza w Google Chrome. Ikona ta znajduje się po prawej stronie obok paska adresu. Z rozwijanego menu wybierz Nowe okno incognito. Tryb incognito uruchomić możemy również za pomocą skrótu klawiszowego Ctrl + Shift + N.

Tryb incognito - Google ChromePojawi się nowe okno z informacją, że właśnie korzystasz z trybu incognito. Kiedy włączony jest tryb incognito wyświetlana jest postać w płaszczu i kapeluszu w górnym lewym rogu okna przeglądarki. Należy również pamiętać, że nowo utworzone zakładki oraz pobrane pliki będę zapisywane, nawet w trybie incognito. Jeżeli korzystasz z przeglądarki Firefox, to przeczytaj wpis o tym, jak włączyć tryb prywatny w Firefoxie.

Inni wyszukali ten artykuł wpisując:

  • incognito chrome
  • tryb incognito
  • strona incognito
  • incognito google
  • chrome incognito

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *