Jak wyczyścić cache w Google Chrome

Cache, to inaczej pamięć podręczna, czyli pliki, które zostają zapisywane podczas przeglądania stron internetowych, są to między innymi hasła wprowadzone w formularzach, ciasteczka, historia, czy różne elementy strony. Dane te zapisywane są w celu skrócenia ładowania stron, wtedy w przypadku odwiedzenia ponownie jakiejś strony tylko niektóre elementy zostaną wczytane od nowa, a pozostałe właśnie z cache przeglądarki. Dlatego też, gdy dana strona wprowadza jakieś zmiany możemy ich nie widzieć od razu, ponieważ w pamięci podręcznej zapisany jest stary wygląd strony. Wtedy, jeżeli chcemy zobaczyć nowy wygląd danej strony musimy wyczyścić cache przeglądarki.

W tym wpisie opiszę, jak wyczyścić cache w Google Chrome.

Przejdź do ustawień przeglądarki. W ustawieniach musisz przesunąć stronę na sam dół i kliknąć Pokaż ustawienia zaawansowane. Następnie przejdź do podpunktu Prywatność i kliknij Wyczyść dane przeglądarki. Pojawi się okno, w którym musisz zaznaczyć Usuń pliki cookie oraz inne dane witryn i wtyczek, a następnie Wyczyść dane przeglądarki.

Czyszczenie cache w Google Chrome

Możesz także w pasku adresu wpisać chrome://settings, a następnie skorzystać z wyszukiwarki ustawień. Wystarczy wpisać tam Prywatność i widoczne będziemy mieli opcje opisane powyżej.

Jednak najszybszym sposobem wyczyszczenia cache jest skorzystanie ze skrótu klawiszowego Ctrl + Shift + Del, wtedy od razu przełączeni zostajemy do okna z możliwością wyczyszczenia cache. Aby uzyskać ten sam efekt możemy również wkleić następujący url: chrome://settings/clearBrowserData#cache w pasku adresu.

Wcześniej opisałem także wpis na temat automatycznego czyszczenia cache w przeglądarce Firefox.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *