Jak wyłączyć lub ograniczyć podpowiedzi w pasku adresu w Mozilla Firefox

Pasek adresu jest przede wszystkim używany do wprowadzania adresów URL do danej strony internetowej, którą chcemy odwiedzić. Jednak pasek ten wykorzystywany może być również do wyszukiwania słów kluczowych w naszej domyślnej wyszukiwarce.

Podpowiedzi w pasku adresu są przydatne szczególnie wtedy , gdy np. nie pamiętamy całego adresu strony, którą wcześniej odwiedzaliśmy, ale pamiętamy jej początek. Wystarczy wpisać jedną literę, aby wyświetliły się podpowiedzi.

Wszystkie podpowiedzi sugerowane są na podstawie historii przeglądanych stron, zakładek i etykiet. Dowolnie zmienić możemy, czy podpowiedzi opierać będą się na historii przeglądania i zakładach, tylko historii lub samych zakładkach. Oczywiście, najlepsze podpowiedzi uzyskamy korzystając z domyślnych ustawień, czyli historii i zakładkach.

Nie mniej jednak w każdej chwili możemy ograniczyć podpowiedzi wybierając właśnie tylko historię lub zakładki. Aby, to zrobić wykonaj czynności opisane poniżej.

  • Włącz opcje przeglądarki z paska menu Narzędzia –> Opcje lub kliknij w pomarańczowy button Firefox, który znajduje się z lewej strony okna przeglądarki, a następnie Opcje.
  • Przejdź do zakładki Prywatność
  • Na samym dole w sekcji Pasek adresu znajdziesz opcje opisane wyżej, czyli „Podpowiedzi w pasku adresu opieraj na” i tutaj mamy do wyboru 3 opcje, a właściwie 4, ale o tym za chwile.
  • Aby ograniczyć podpowiedzi wybierz opieraj na historii lub zakładkach. Wybierając zakładki podpowiedzi będą tylko sugerowane na podstawie samych zakładek i tak samo w przypadku historii. Jeżeli wybierzesz tylko zakładki, to Twoje podpowiedzi mogą być bardzo ograniczone.

Jak usunąć podpowiedzi w pasku adresu w Mozilla Firefox

4 opcja, o której pisałem wcześniej jest właśnie dla osób, które chcę całkowicie wyłączyć podpowiedzi w pasku adresu. Aby, to zrobić wykonaj kroki opisane wyżej, a następnie zamiast wybierania historii, czy zakładek wybierz opcję Nie podpowiadaj.

podpowiedzi Mozilla Firefox

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *