Jak zapisać stronę w PDF

Podczas przeglądania stron internetowych, często zdarza się, że znajdujemy treści, które chcielibyśmy zapisać, a szczególnie, gdy szukamy konkretnych informacji, które później są nam potrzebne.

Za pomocą serwisu http://www.pdfdownload.org możemy zapisywać strony w formacie PDF. Jest, to naprawdę świetne rozwiązanie i żałuje, że wcześniej nie widziałem o takiej stronie, która by umożliwiała taką funkcję. Szukałem jeszcze inny stron tego typu, jednak przeważnie plik w formacie PDF, który został wygenerowany, po prostu nie otwierał się. A co do działania tej strony mam pewność.

Zapisać stronę możemy na dwa różne sposoby. Pierwszy sposób jest dla osób, które nie chcą instalować żadnych dodatkowych wtyczek do przeglądarki. Wystarczy przejść pod ten adres: http://www.pdfdownload.org/free-html-to-pdf.aspx, a następnie wprowadzić URL strony, którą chcemy zapisać i podać swój adres e-mail. Po kilkunastu minutach otrzymamy maila z plikiem PDF, który znajduje się w załączniku wiadomości.

Drugi sposób według mnie dużo bardziej wygodniejszy, a szczególnie, jeżeli zamierzamy korzystać z tego typu funkcji w przyszłości, to zainstalowanie dodatku do przeglądarki. Dodatek jest dostępny na przeglądarkę Firefox oraz Internet Explorer w przypadku innych przeglądarek możemy zapisać specjalny link w zakładkach przeglądarki. Dodatek jest o tyle lepszy, że wystarczy przejść na stronę, którą chcemy zapisać w formacie PDF, a następnie kliknąć „Wyślij stronę jako PDF”, po czym pojawi się nowe okno, w którym należy wprowadzić swój adres e-mail. Zostaniemy przekierowani na stronę z informacją, że wkrótce otrzymamy plik PDF na podany adres e-mail. W przypadku linku w zakładkach, po kliknięciu również zostaniemy przekierowani na stronę, gdzie należy podać adres e-mail.

PDF DownloadAby zainstalować dodatek przejdź na stronę główną serwisu, kliknij Get PDF Download for Firefox, jeżeli korzystasz z Firefoxa.

PDF DownloadNatomiast, jeżeli dodatek nie jest dostępny na Twoją przeglądarkę przeciągnij ten link Zapisz w PDF do paska swoich zakładek. W przypadku Firefoxa, czy Internet Explorer również możesz skorzystać z tego linku, jeżeli nie chcesz instalować dodatku. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu nie będziesz miał problemu, jak zapisać stronę w formacie PDF.

Inni wyszukali ten artykuł wpisując:

  • jak zapisać stronę internetową
  • jak zapisać stronę w pdf
  • zapis pdf stron w operze
  • firefox zapis strony do pdf
  • zapisywanie stron www do pdf

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *