Przeglądarka została stworzona i stale jest rozwijana przez firmę Opera Software. Opera, to w pełni wyposażona przeglądarka internetowa, która zapewnia szybkość działania, bezpieczeństwo, prosty i wygodny interfejs. Na wielu stronach internetowych można przeczytać, że jest to najszybsza przeglądarka internetowa. Oczywiście, zgadzam się z tym, że jest to jedna z najszybszych przeglądarek, ale czy najszybsza oceńcie sami.

Najważniejsze funkcje przeglądarki Opera, to przede wszystkim: blokowanie wyskakujących okien, wbudowana wyszukiwarka, opera link – synchronizacja danych online, szybkie wybieranie ulubionych witryn, natychmiastowe przywracanie ostatnio zamkniętych stron, zintegrowany klient poczty z filtrem antyspamowym, czytnik RSS i wiele więcej.

Warto również wspomnieć, że Opera to nie tylko przeglądarka na system Windows, dostępna jest także dla systemu Linux, Mac oraz urządzeń mobilnych w tym, między innymi systemu Android. Według mnie jest to najlepsza przeglądarka na urządzenia mobile, od wielu lat korzystam tylko i wyłączenie z Opery zaczynając od Javy, a kończąc na Androidzie.

Pobierz przeglądarkę Opera dla systemu: