Przywracanie domyślnych ustawień w Firefoxie

Przywrócenie domyślnych ustawień czasami bywa konieczne z różnych powodów. Najczęściej zdarza się to w przypadku doinstalowania różnego rodzaju toolbarów i zmiany ustawień przeglądarki, które ciężko zmienić. Podczas instalacji programów należy dokładnie czytać, co zostanie zainstalowane. Sprawdź, czy czasami nie ma dodatkowych programów do instalacji, a jeżeli takie są należy je odznaczyć.

W sytuacji, że tak powiem krytycznej, gdzie nic już nie da się zrobić i nawet AdwCleaner nie może poradzić sobie z „zepsutą” przeglądarką najprościej jest właśnie przywrócić przeglądarkę w tym przypadku Firefoxa do ustawień domyślnych.

Ostatnio opisałem, jak przywrócić domyślne ustawienia w Google Chrome ale przypadku Firefoxa jest to o wiele łatwiejsze do zrobienia i dużo wygodniejsze.

Samo przywrócenie Firefoxa do ustawień domyślnych, to zaledwie kilka kliknięć myszką.

Włącz przeglądarkę, a następnie z paska menu wybierz PomocUruchom ponownie z wyłączonymi dodatkami. Potwierdź jeszcze raz klikając Uruchom ponownie. Firefoxa uruchomić możemy również w trybie awaryjny przetrzymując klawisz Shift podczas uruchamiania.

Restart FirefoxaPojawi się okno, w którym należy wybrać opcję drugą, czyli Zresetuj program Firefox.

Przywracanie domyślnych ustawień w FirefoxieW przypadku Firefoxa, nawet po zresetowaniu ustawień nie utracimy swoich zakładek, historii, zapamiętanych haseł i danych w formularzach oraz ciasteczek. Jest, to naprawdę dobre rozwiązanie, jeżeli nie ma już innego wyjścia, a nasza przeglądarka nie działa prawidłowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *