Wyszukiwanie głosowe w Google Chrome

W najnowszej wersji przeglądarki Google Chrome dodana została funkcja, która pozwala na wyszukiwanie za pomocą głosu. Od teraz nie trzeba instalować dodatkowych wtyczek, czy dodatków, które umożliwiały wprowadzanie tekstu za pomocą głosu. Funkcja ta dostępna była od dawna dla telefonów z systemem Android. Teraz, możemy z niej korzystać również na naszym komputerze.

Oczywiście, wyszukiwanie dostępne jest w języku polskim. Aby przetestować tę funkcję, wystarczy kliknąć w ikonę mikrofonu, która znajduje się z prawej strony pola wyszukiwania. Wypowiedziane słowa są dosyć dobrze przetwarzane na tekst można powiedzieć, że bez większych błędów, a proste i krótkie słowa bezbłędnie.

Wyszukiwanie głosowe Google Chrome

Podsumowując, czy jest to przydatna funkcja ocenić musisz sam. Osobiście, nigdy nie korzystałem z tego typu funkcji, nawet wcześniej na Androidzie i szczerze powiedziawszy wątpię, abym korzystał z wyszukiwania głosowego na komputerze. Chociaż dla wielu osób może to być bardzo przydatna funkcja, ponieważ wprowadzenie tekstu za pomocą głosu jest z pewnością dużo szybsze i proste od wpisywania tekstu na klawiaturze.

Inni wyszukali ten artykuł wpisując:

  • chrome glosowa
  • wywolywanie glosowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *