Zmiana domyślnej wyszukiwarki w Google Chrome

Wiele osób nie wie, jak zmienić wyszukiwarkę, która używana jest domyślnie w przeglądarce np. gdy wyszukujemy coś za pomocą paska adresu. Standardowo w Google Chrome jest ustawiona wyszukiwarka Google, jednak z różnych powodów może się to zmienić, a głównie przy instalacji dodatkowych toolbarów. Również sami możemy zacząć używać innej wyszukiwarki np. Bing. Nie mniej, jednak chciałbym Ci pokazać, jak zmienić wyszukiwarkę w Google Chrome.

Otwórz przeglądarkę Google Chrome, kliknij prawym przyciskiem myszki na pasek adresu, a następnie wybierz Edytuj wyszukiwarki lub w pasku adresu wpisz: chrome://settings/searchEngines

Edycja wyszukiwarkiPojawi się nowe okno, w którym mamy możliwość wyboru wyszukiwarki. Wystarczy wybrać z listy wyszukiwarkę, której chcemy używać, a następnie kliknąć „Ustaw jako domyślną”. Po wybraniu zatwierdź klikając Gotowe. Oczywiście, mamy możliwość dodania własnej wyszukiwarki, jeżeli nie ma jej na liście.

zmiana domyślnej wyszukiwarkiJak widzisz jest to banalnie proste, a z własnego doświadczenia wiem, że często podczas instalacji różnego rodzaju programów dodatkowo instalują się toolbary, które zmieniają stronę startową, domyślną wyszukiwarkę i wprowadzają różne rodzaju inne zmiany.

Inni wyszukali ten artykuł wpisując:

  • yhs-fullyhosted_003
  • jak zmienić wyszukiwarkę na google
  • Chrome Zmiana Wyszukiwarki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *